Strony zawsze pod ręką:

Administracja

kontakt :
agaleria1@gmail.com
WYDAWNICTWO
ZŁOTE MYŚLI:


Nie, wcale nie musisz powtarzać dokonań swoich autorytetów – nie jest to zresztą możliwe. Możesz jednak dowiedzieć się, w jaki sposób myśleli i traktowali ludzi ci, których sam tak bardzo szanujesz.
CIEKAWE STRONY REGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO
Dolny Śląsk, Wrocław, Wałbrzych, Dolina Zamków i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej, dolnośląskie uzdrowiska.

więcej...
CIEKAWE STRONY REGIONU MAŁOPOLSKIEGO
iekawe strony regionu małopolskiego
Małopolska, Kraków, Wawel, muzea, Ojcowski Park Narodowy, kopalnia soli w Wieliczce, Jura Krakowsko-Częstochowska.

więcej...
CIEKAWE STRONY REGIONU ŁÓDZKIEGO
iekawe strony regionu łódzkiego
Ziemia łódzka, Ogród Botaniczny w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi, Arboretum SGGW w Rogowie, Kompleks termalno-basenowy w Uniejowie.

więcej...
CIEKAWE STRONY REGIONU POMORSKIEGO
iekawe strony regionu pomorskiego
Bałtyk, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Słowiński Park Narodowy, Kaszuby.

więcej...
CIEKAWE STRONY REGIONU ZACHODNIOPOMORSKIEGO
iekawe strony regionu zachodniopomorskiego
Bałtyk, Szczecin, Zalew Szczeciński, Zamek Książąt Pomorskich, Świnoujście, Woliński Park Narodowy.

więcej...


abcgaleria

abcgaleria- internetowa galeria zdjęć

agaleria- internetowa galeria zdjęć
Internetowa galeria zdjęćagaleria- internetowa galeria zdjęć

ogrodnik amator
Ogrodnik amator - amatorska uprawa ogrodu.turystyka atrakcje katalog stron turystycznych
turystyka-atrakcje.pl katalog stron turystycznych


agaleria- internetowa galeria zdjęć Wakacje na Helu


Myśl na dziś:
Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd.
August Bebel


KSIĘGARNIE

Księgarnie internetowe, książki, filmy, muzyka, multimedia, zabawki. Artykuły papiernicze i piśmienne...

więcej...
część Beskidów Zachodnich

Beskid Śląski, ciekawe miejsca

Beskidzka Piątka, Brenna, Istebna, Szczyrk, Wisła, Koniaków. Ośrodki narciarskie
więcej o atrakcjach Beskidu Ślaskiego...AGALERIA - CIEKAWE LINKI, PRZYDATNE STRONY
Katalog stron - Województwo Śląskie :

Atrakcje województwa śląskiego:
Stolica regionu - Katowice - jej symbolem jest Katowicki Spodek.

http://www.gornyslask.net.pl/ - Górny Śląsk - turystyka i rekreacja - serwis krajoznawczy.

Park Śląski (dawniej Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie) - zajmuje powierzchnię około 600 ha z 80 km alejek spacerowych wkomponowanych w park w formie ogrodu w stylu angielskim i jest największym parkiem typu miejskiego w całej Europie. W granicach parku mieści się miedzy innymi Śląski Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko, Kompielisko "Fala", Planetarium i Górnośląski Park Etnograficzny.
http://www.wesole-miasteczko.pl/ - Śląskie Wesołe Miasteczko.
http://zoo.silesia.pl/ - Śląski Ogród Zoologiczny. Na powierzchni 50 ha znajduje się prawie 3000 zwierząt z około 300 gatunków reprezentujących faunę wszystkich kontynentów.
http://www.planetarium.edu.pl/ - Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.
hhttp://muzeumgpe-chorzow.pl/ - Górnośląski Park Etnograficzny, skansen w Chorzowie.

Zabytkowy Park i Pałac Pszczyński - w zamku o bogatej i ciekawej historii znajduje się Muzeum Wnętrz Zamkowych. Park zajmuje 156 ha i jest jednym z najpiękniejszych parków Górnego Śląska. Jest to park krajobrazowy typu angielskiego z łukowymi mostami, klasycystyczną altaną na wyspie i innymi elementami architektury ogrodowej.
Stajnie Książęce Pszczyna -Do zwiedzania są pomieszczenia, gdzie kiedyś stały książęce konie oraz dawna wozownia. Wystawy stałe i czasowe.
Zameczek myśliwski w Promnicach - położony w lesie nad jeziorem Paprocańskim. Zbudowany w stylu angielskiego neogotyku, gościł wiele znamienitych osób; w tym cesarzy pruskich Fryderyka i Wilhelma II. W chwili obecnej w zameczku urządzona jest ekskluzywna restauracja i niewielki hotel.

Szlak Zabytków Techniki - między innymi:
Stare osiedla Nikiszowiec i Giszowiec - dzielnice Katowic bedące architektonicznymi unikatami związanymi z przemysłową historią Śląska.
Sztolnia "Czarnego Pstrąga" - w Reptach Śląskich, zwiedzać można 600-metrowy fragment najdłuższej sztolni odwadniającej.
http://www.palacrybna.pl/ - Pałac w Rybnej - hotel i restauracja. Zabytkowy obiekt poza prowadzoną działalnością kulturalną oferuje możliwość organizacji przyjęć.
http://palackawalera.pl/ - Hotel Pałac Kawalera - Tarnowskie Góry, Świerklaniec. Pałacyk, wybudowany około 1903 roku w stylu neobaroku francuskiego na przyjazd cesarza Wilhelma II, przez magnacką rodzinę Henckel von Donnersmarck. Jednym z najbardziej znanych kompleksów leśnych jest park Świerklaniecki. Ma on powierzchnię 154 ha. Są to historyczne założenia pałacowe-parkowe powstałe wokół piastowskiego Zamku i pałacu zwanego Małym Wersalem. Występują tam 120-letnie dęby, sosny wejmutki i wiele cennych gatunków drzew.
http://www.komplekszamkowy.pl/ - Kompleks Zamkowy usytuowany w Tarnowicach Starych, dzielnicy Tarnowskich Gór, jest zabytkiem o walorach historycznych i architektonicznych. Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare.

Skansen kultury przemysłowej "Królowa Luiza" w Zabrzu - na terenie najstarszej państwowej kopalni węgla kamiennegona Górnym Śląsku, rok założenia 1791.

Szlak Architektury Drewnianej - 84 zabytkowe obiekty - kościoły, kaplice, dzwonnice, chałupy, karczmy, leśniczówki, pałacyk myśliwski, skanseny i obiekty gospodarcze - młyn wodny i spichlerze. Mapa szlaku.

http://www.moderna.katowice.eu/ - Szlak katowickiej moderny. Katowice to obok Gdyni jedyne miejsce w Polsce, gdzie można podziwiać wiele przykładów architektury modernistycznej. Na szlaku znajduje się 16 obiektów, ma długość 5,5 km.

http://www.gkw.pl/ - Górnośląskie Koleje Wąskotorowe, górnośląska kolejka jedzie z Bytomia do Tarnowskich Gór.
http://www.gornyslask.net.pl/zielona.htm - Kalety-Zielona - jedno z najpiekniejszych miejsc na Górnym Śląsku, z dwoma stawami, osrodkami wypoczynkowymi, otoczone lasami tarnogórsko-lublinieckimi.

Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich - Park i kompleks klasztorno-pałacowy składający się z kościoła pochodzącego z XIII wieku, klasztoru pocysterskiego oraz pałacu opackiego dobudowanego w 1730 roku. Całość otoczona jest parkiem krajobrazowym z XIX w. utrzymanym w stylu angielskim. Na terenie parku wytyczonych jest 5 km tras spacerowych.
http://www.zamekchudow.pl/ - ruiny zamku w Chudowie koło Gliwic.

Beskidy - z najdłuższą, bo ponad 1200 kilometrową siecią znakowanych szlakóww województwie. Dobre warunki do uprawiania narciarstwa.
Transbeskidzki Szlak Konny - 600 km od Brennej w Beskidzie Śląskim do do Wołosatego w Bieszczadach.
http://www.muzeum.bielsko.pl/ - Strona internetowa Muzeum w Bielsku-Białej. Zapraszamy do zapoznania się z historią bielskiego zamku oraz dziejami miasta. Zobacz plan imprez.

Miejscowości Beskidu Śląskiego:
http://www.beskidzka5.pl/ - Beskidzka Piątka - Aktualności B5 = Brenna + Istebna + Szczyrk + Wisła + Koniaków. Odkryj serce Beskidu Śląskiego: wspaniałe krajobrazy, malownicze szlaki piesze i rowerowe, atrakcje dla poszukujących przygód.
http://www.wisla.pl/ - miasto Wisła, Wisła (miasto) - Wikipedia,
Ustroń,Ustroń - wikipedia,
http://www.lesnypark.pl/ - Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, można podziwiac, głaskać i karmić dzika zwierzynę. inne atrakcje to stacja ptaków drapieżnych, plac zabaw i bajkowa aleja.
Szczyrk - oficjalny serwis miasta, Szczyrk - wikipedia

Atrakcje i miejscowości Beskidu Żywieckiego należące do województwa śląskiego:
http://www.zywiecczyzna.pl/ - Internetowy Serwis Żywiecczyzny, Żywiec, Beskidy, Powiat Żywiecki. Wydarzenia, kultura, zabytki, turystyka, historia, komunikaty.
Jezioro Żywieckie i Miedzybrodzkie - można uprawiać windsurfingi i żeglarstwo : gmina Czernichów i Międzybrodzie Żywieckie.
Korbielów, Węgierska Górka, Rajcza - gmina Rajcza, Zwardoń, Rycerka Dolna, Rycerka Górna, Sól.
Milówka - Wikipedia, http://www.milowka.pl/ - portal Milówka,
http://www.lesnygrod.pl/ - Leśny Gród w Milówce koło Żywca, magiczny zakątek obsadzony ciekawą roślinnością i ozdobiony drewnianymi rzeźbami o temtyce słowiańskiej oraz nawiązujących do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni. W grodzie żyje wiele zwierząt : pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, strusie emu, króliki i kozy miniaturowe. Dla dzieci przygotowany jest ciekawy plac zabaw.
http://www.ujsoly.com.pl/ - Informacje lokalne i samorządowe, prezentacja gminy, jej historia i kultura. Ujsoły to jeden z najbardziej dziewiczych zakątków Polski, 70% powierzchni to lasy, 3 rezerwaty przyrody: Oszast, Muńcuł, Dziobaki chroniące pozostałości prastarej puszczy karpackiej.
Ujsoły - Wikipedia
http://www.ujsoly.zywiecki.eu/ -Portal turystyczny Gminy Ujsoły.

Jura Krakowsko-Częstochowska - możliwość uprawiania wspinaczki skałkowej oraz innych sportów.
Jurajska Trasa Rowerowa "Orlich Gniazd" - jedna z najdłuższych w Polsce (190 km).
http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/ - ruiny zamku ogrodzienieckiego w Podzamczu - najwieksze i najlepiej zachowane ruiny w regionie.
http://www.park-ogrodzieniec.pl/ - Park Miniatur Ogrodzieniec jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można zobaczyć rekonstrukcje legendarnych zamków i warowni Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
http://www.zamekbobolice.pl/ - Zamek Bobolice, Jura Krakowsko-Częstochowska, Orle Gniazdo, zamek rycerski, fortyfikacje.
Transjurajski Szlak Konny 250 km od Nielepic k.Krakowa (małopolskie) do Częstochowy.
http://jurajskie.strony.pl/start.html - serwis poświęcony Jurze (wyżynie) Krakowsko-Częstochowsko-Wieluńskiej.

Pustynia Błędowska - jedyna w naturalna pustynia w Europie, obszar piasków lotnych, zarośniętych częściowo roślinnością sucholubną. Położona między Błędowem a Kluczami.
http://www.muzeum.bedzin.pl/- Muzeum Zagłębia na Zamku będzińskim. Zamek w Będzine - Wikipedia

http://www.mob-zabrze.pl/ - Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.
Palmiarnia Miejska w Gliwicach.
http://www.interpc.pl/~segiet/ - rezerwat buków Segiet na Garbie Tarnogórskim. Rezerwat Sieget - Wikipedia


http://www.sit.travel/ - Śląska Izba Turystyki. Portal dla każdego turysty - informacje o obiektach noclegowych, zabytkach, przewodniki, kalendarz imprez.

http://www.gck.org.pl/ -Projekty kulturalne na Śląsku - ciekawe propozycje wyjazdów i wycieczek turystycznych.

ŚLĄSKIE UZDROWISKA :
http://www.gozdroj.pl/ - Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój
http://www.uzdrowisko-ustron.pl/ - Uzdrowisko Ustroń

ZOBACZ TAKŻE:

Katalog stron województwa ślaskiego:
Miasta i miejscowości województwa śląskiego:
Kultura i rozrywka:
Historia, muzea :
Uczelnie, szkoły wyższe województwa śląskiego:
SKLEP Archipelag Piękna

kosmetyki naturalneAGALERIA - CIEKAWE LINKI - STRONA GŁÓWNA
Serwisy informacyjne:
serwisy regionalne:

Serwisy ogłoszeniowe:

Praca:

Finanse:
Nauka:
Prawo:
Biznes:
Sklepy internetowe:
Turystyka:
Dom i ogród:
Religia:
Dla rodziców:
Dla dzieci:
Dla kobiet:
Serwisy plotkarskie:
Dla osób dojrzałych:
Zdrowie:
Komputery i Internet:
Przyroda i ekologia:
Rolnictwo:
Dla kierowców:
Serwisy kulinarne:
Poradniki:
Hobby:
Sport:
Rozrywka:
Serwisy informacyjne:
AGALERIA - CIEKAWE LINKI - STRONA GŁÓWNA
GALERIA JESIENNA:


Strona główna - ciekawe strony     Webmaster     Portfolio     Kontakt     Galeria zdjęć   

Licznik odwiedzin: 4476